Марама-принтот е „ин“, еве што нудат популарните модни марки

Таканаречениот scarf print (марама принт) продолжуваме да го носиме и во сезоната на потопли денови. А судејќи според пролетните колекции на луксузните модни марки и „хај стрит“ брендовите, изборот на модни парчиња со овој популарен принт е прилично голем.

mango

За пролетната сезона, дизајнерите му внесоа свеж здив, боите се весели, материјалите нежни и пријатни за носење, а дезените – богати. Интересно е што го наоѓаме и кај модните додатоци, а и кај чевлите.

zara

liu jo

 

Ваквите модни парчиња секогаш оставаат елегантен впечаток, но и ја нагласуваат женственоста.

Во фотогалеријата проверете ги нашите фаворити со марама-принт за сезоната пролет/лето 2019.

x

Check Also

Што чита Кејт Мидлтон во периодот на изолација?

За време на корона-деновите, од официјалната Инстаграм страница на Палатата Кенсингтон, беше ...