Марија Антоанета, инспирација за новата декоративна линија на Диор

Принцезата на Австрија и кралица на Франција и Навара, Марија Антоанета, е новата инспирација на Диор.

dior 1Марија Антоанета и понатаму останува инспирација на многу модни дизајнери и уметници. Речиси секоја сезона во модата омаж и прави барем еден дизајнер инспириран од неа, од нејзините чевли, накит или општата снобовштина, која живее тотално надвор од реалното време.

Цветови и нежни нијанси, доминација на беж бојата, Диор ја најавува пролетта инспириран од Марија Антоанета, поточно од нејзината приватна резиденција која се наоѓа во близина на Версај.

dior 3Пролетната линија на декоративната козметика на Диор ќе биде достапна во сите продажни места на Диор низ светот од 15-ти јануари.

x

Check Also

Причини поради кои брзо ви се создаваат брчки на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...