Марјана го донесе Бродвеј во Скопје

„По цели денови сум на проба, се надевам дека мојот труд се исплатува“, вели Марјана Станојковска, која во минатата емисија на Танц со ѕвездите ни покажа како би можело да изгледа едно бродвејско шоу во наши услови.

marjana 2 marjana 1

Се појавија облечени како двајца мажи, во црно бели костуми и на почетокот изведоа чекори од поп иконата Мајкл Џексон.

И одеднаш се случи расплетот на „драмата“ – Марјана го соблече костумот и продолжи да танцува ча-ча-ча во црвени секси гаќички.

marjana 02

Погледнете како изгледа тоа, доколку сте пропуштиле.

Еден коментар

  1. Bravo Marjana…sekoja cest

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...