Марк Џејкобс, весела колекција часовници за пролет/лето 2015

Само неколку дена пред Велигден е пуштена во продажба новата колекција на часовници Марк Џејкобс, препознатливи по пастелните бои и веселите дизајни.

mj2

Весели бои во комбинација со класичен стил на часовник – колекцијата пролет/лето на Марк Џејкобс изгледа многу забавно. Некои од старите модели се сеуште тука, но и на нив се додадени интересни нови елементи.

mj3

Колекцијата содржи машки и женски часовници, а некои се унисекс наменети и за двата пола.

mj9

Насмевките на часовниците потсетуваат на стиот на 90-те години, а живите бои ги најавуваат веселите пролетни денови.

x

Check Also

Накит за на плажа 2015: Никогаш доволно од него!

Модните додатоци како чантата за плажа, шеширот и марамата не се единствени ...