Машка колекција: Како ги комбинираме модните парчиња од Timberland

Модерниот начин на живот подразбира да сме постојано во движење, редовно менување на плановите, а брзите промени без разлика на околнолстите во кои се наоѓате се знак дека мора да бидете подготвени за модерни предизвици. Тоа подрзабира да сте дотерани во облека која е удобна за носење. Новата колекција од Timberland за сеозната есен/зима 2016 ни носи голем избор на софистицирани модни парчиња, од јакни за дождливи денови до карирани јакни, џемпери и панталони кои одговараат на трендовите на сезоната.

Ви предлагаме како да искомбинирате неколку парчиња од новата колекција на Timberland.

Бела кошула со сини панталони или фармерки со потемен тексас

На претходната комбинација, сега додаваме и син џемпер со V-израз. Може да го комбинираме и со крем-панталони. 

 

Ја додаваме фенси јакната – карирана. 

Се разбира, не забораваме на омилените високи Timberland чевли за финиширање на изгледот.

 

Сите модни парчиња од овој моден изглед се достапни во продажба во продавниците Timberland во Скопје сити мол и Рамстор мол. 

x

Check Also

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Зимско национално првенство во мали базени се одржа во Спортскиот Центар Борис Трајковски во ...