Машка колекција на чевли од Hugo Boss за пролет со многу стил

Германската модна марка Hugo Boss продолжува да нуди елегантни и минималистички модели на чевли и комбинации кои ќе го разубават секој маж и ќе го освојат срцето на секоја жена.

Новата колекција за пролет/лето 2017 донесе интересни креации во класична црна и кафена боја, кои може да се носат во различни пригоди – на работното место, на посвечени настани или пак, во кежуал варијанти.

Погледнете ги новите модели и зачекорете во пролетта со многу стил.

 

 

Колекцијата е достапна во продажба во брендираната продавница HUGO BOSS на Плоштад Македонија.

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...