Машка мода: Што ни носи есенската колекција на MANGO

Машката сезона на постудени денови со новата колекција на Mango започнува со 3 различни стила – ретро стил, „милитари“ стил и облека инспирирана од 90-те години.

Акцентот е ставен на предимензионираните модни парчиња кои доминираат во колекцијата. Такви се кошулите,блузите, џемперите, палтата и јакните.

Присуството на риги и во претстојната сезона е доминантно.

Џинсот и понатаму е незаобиколно модно парче, а одлично се комбинира со маички во неутрални тонови но и во трендовски во силни бои.

 

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...