Машката пролетна колекција од Massimo Dutti е „боли глава“

Кратки панталончиња во бела боја, морнарски риги, индиго-сини нијанси, панталони со дожина до глуждовите и кушули со „завртени“ ракави, во потоплите денови според Масимо Дути мажите ќе носат и слоевити комбинации од типот – сако врз сако, но подеднакво ќе носат и џемпери на запетлување врз голо тело.

Од боите доминантни се „летните“ нијанси, белата, сивата и варијациите на песок, плажа и море.

Еве какви модни парчиња и комбинации ни предлага шпанската модна марка Масимо Дути за пролет/лето 2016.

 

x

Check Also

Не пропуштајте: Во ORIGINAL MARINES дополнителни 20% ПОПУСТ на веќе намалените артикли на колекција пролет/лето 2020

Искористете ги попустите и дотерајте ги вашите дечиња во шик стил по ...