Машки модели на фармерки за лето 2017

Фармерките се главно модно парче во летниот период во машкиот гардеробер. Но какви се трендовите за ова лето и каков џинс нудат популарните модни марки.

За кежуал излегувања остануваат и ова лето најомилени моделите кои изгледаат како да се постари, или се избледени или пак „искинати“, додека за вечерни излегувања фаворити за ова лето се слим фит моделите. Првите, одлично „стојат“ со обична, памучка маичка, додека тесните фармерки одлично се комбинираат со летна кошула која може да биде ленена, со риги или пак шарена.

Што се однесува до нијансите, сите се во игра – од многу светло син тексас до темен и црн тексас.

Погледнете ги најбараните модели од популарните модни марки.

diesel

wrangler

tommy hilfigher

replay

hugo boss

guess

gas

 

x

Check Also

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Зимско национално првенство во мали базени се одржа во Спортскиот Центар Борис Трајковски во ...