Massimo Dutti има модерна колекција за скијање

Есенва се уште ни носи топли денови, но сепак, време е да мислиме на тоа дека зимата бргу ќе дојде.

И оваа година модната марка Масимо Дути ни подготви колекција за скијање и за сите оние кои сакаат да уживаат на снегот. Возбудливата модна збирка е комбинација на ретро стил и супермоделни детали.

Квалитетот и модните трендови го имаат главниот збор, а ние пак, се вљубивме на прв поглед во металик-јакните и волнените џемпери со предимензионирана ролка.

x

Check Also

Чиста рерна е тајната на вкусните и квалитетни оброци, а рерната која се чисти сама е сон на секој готвач

 Најновата Samsung NV7000N двојна рерна е кујнски моден додаток кој секој би посакал ...