Massimo Dutti машка колекција за есен/зима 2017

Кратки јакни од мека кожа со совршен крој, карирани елегантни костуми, мантили во беж нијанса, џемпери со ефект на плиш, ролки кои лесно се комбинираат со сиви памучни панталони…, машката колекција на Масимо Дути за постудените денови никого нема да разочара.

Обрнете внимание на детаљите – на чантичките кои се носат преку рамо, на ремените и на предимензионираните шалови.

Како изгледа модерниот „Масимо Дути“ маж, погледнете во фотогалеријата.

x

Check Also

Ви носиме убава вест – во продавниците КРШ пристигна нова линија производи со Lego теми: Lego Dots. 

Ги сакате Lego играчките? Ех, кој не ги сака! Таман кога помисливте дека ...