Massimo Dutti ни отвора нови модни хоризонти со есенската колекција

Шпанската модна марка Massimo Dutti претстави дел од кампањата за колекцијата есен/зима 2017. Кампањата е снимена во Шкотска од фотографот Џош Олинс, а во неа позираат моделите Џули Хуманс, Мекена Хелам и Викторија Шонс.

Насловена „New Horizons“, оваа модна авантура се фокусира на клучните парчиња од колекцијата за новата сезона, вклучувајќи ги долгите палта, лелеавите сукњи како и лускузните плетки.

Според Massimo Dutti главни бои на есента ќе бидат неутралните палети кои убаво се комбинираат со розовата боја.

Погледнете само дел од сесијата која ја претставува колекцијата дизајнирана за постудените денови.

 

x

Check Also

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

Автоматизиран молекуларен RT-PCR апарат и тестови за детекција на корона вирусот, со ...