Massimo Dutti со најдобра (за сега) кампања за есен 2018

Бевте импресионирани од есенската кампања на Зара која изгледа суперлуксузно (благодарение и на фотографот Стивен Меисел), ако сте ја пропуштиле, погледнете ја – ТУКА, се додека не пристигна есенската рекламна кампања на Масимо Дути.

Кампањата на Massimo Dutti за есен 2018 е вистински триумф. Моделите Ријан вон Ромпеј и Бо Фасур, позираат за шпанскиот бренд на островот Фаро во Шведска, пред објективот на фотографот во подем Мајкл Јансон.

На секоја фотографија стои и инспиративна порака поврзана со есенските денови.

Погледнете дел од кампањата на која е претставена есенската колекција од Масимо Дути.

x

Check Also

Десет причини зошто идните студенти треба својот кариерен пат да го започнат со упис на УКИМ  

Изборот на универзитетот при продолжување на образованието е клучниот чекор кон создавањето ...