Massimo Dutti со нова колекција Volume II Collection

Моделот Биргит Кос е главно лице во кампањата на новата колекција за пролет/лето 2019 на Massimo Dutti. Лимитираната колекција е насловена Volume II Collection.

Фотосесијата за „lookbook“-от е реализирана од Џош Олинс. Друштво на Кос и прави машкиот модел Хуго Саузај. Колекцијата вклучува кежуал и деловни модни парчиња, додека од обувките предност имаат рамните сандали.

x

Check Also

Модна забава за девојченца – Pop Pop Hair Surprise, нов поп тренд меѓу играчките

Влезете во фантастичниотт свет на Pop Pop Hair Surprise. Оставете ги вашите ...