Матуранти, бидете момци со стил со REPLAY и SCOTCH&SODA

Изгледот за момците за свечени пригоди, како што се матурските прослави, секогаш вклучува сако и кошула, но одлучете се овие парчиња да бидат во посмели бои и шари.

Цветните мотиви се идеални за овој период, а Replay ги има најинтересните дезени. Комбинирајте ги со едноставни чино-панталони – ова парче никогаш не излегува од мода.

Дизајнот и стилот на палтата од Scotch&Soda е безвременски и секогаш е надополнет со шик модни додатоци како џебно марамче или украс на реверот, со кое ќе се издвоите од останатите.

Погледнете во фотогалеријата неколку модни изгледи и прекрасни парчиња од REPLAY и SCOTCH&SODA, достапни во продажба во мултибренд продавницата „Fashion&Friends“ во Скопје сити мол.

x

Check Also

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Зимско национално првенство во мали базени се одржа во Спортскиот Центар Борис Трајковски во ...