Матурантки, погледнете ги овие 10 свечени фустани од MANGO

Мај е месецот на матурските прослави, па доколку сеуште имате главоболка како да се дотерате за ваквата забава, а при тоа да бидете во чекор со трендовите, погледнете го нашиот предлог за 10 прекрасни фустанчиња од MANGO.

Веруваме дека сите вкусови ќе бидат задоволени, за оние кои го сакаат драматичниот изглед – тука се фустаните во црвена боја, додека оние кои сакаат „смирена“ елеганција – тука се фустаните во неутрални нијанси. Романтичните можат да одберат меѓу моделите со тантела и цветни апликации, а трендсетерките сигурно ќе „паднат“ на белото фустанче со „спуштени раменици“.

Погледнете ги најубавите 10 во фотогалеријата.

x

Check Also

Овој петок концерт на Лозано во Скопје Сити Мол!

Skopje City Mall со задоволство го најави нивниот следен концерт, а тоа ...