Max Factor ја лансира колекцијата на кармини Rising Star

Lipfinity Lip Colour e икона меѓу долготрајните кармини. Течниот мат кармин е „маст хев“ во женскиот несесер, веќе 20 години. За прослава на годишнината Max Factor ја лансира колекцијата на кармини Rising Star – пет нови нијанси.
Станува збор за напредна формула, а бојата трае во текот на целиот ден.
Инаку колекцијата е инспирирана од Холивуд, а имињата на нијансите се инспирирани од славните глумици.
На изборот на нијанси кои се дел од колекцијата Rising Star влијаеле бестселерите во текот на изминатите 20 години во комбинација со трендовите за 2020 година.

x

Check Also

Имате мрсна коса? Еве зошто косата толку бргу ви се мрси

Имате проблем со мрсната коса? Сигурно правите многу нешта погрешно. Не ставате ...