Том Форд најдобар дизајнер на годината, Мајкл Даглас – икона во шоу-бизнисот

Во лондонската Ројал Опера Хаус се одржа 16-то издание на Мажи на годината, традиционален избор во организација на британското издание на списанието GQ.

izbor 22

За најдобар дизајнер на годината беше прогласен Том Форд, за икона во шоу-бизнисот Мајкл Даглас, најинспиративен лик – Лу Рид, а наградата најгенијален ја доби Елтон Џон.

izbor 11

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...