Медитеранска убавина во новата кампања на Долче и Габана

Колекцијата пролет/лето 2015 година на Долче и Габана е инспирирана од Сицилија и Шпанија.

d1

Пред објективот на Доменико Долче позираат Бјанка Балти, Виторија Черети, Бланка Падила и Ирина Шарипова, а тука е и прочуениот шпански тореадор Хозе Марија Манзанарес.

d2

И уште неколку прекрасни постари дами…

Импресивно!

d4

 

x

Check Also

Класично сина – боја на 2020 година според „Пантоне“

Италијанскиот Институт за бои, престижниот „Пантоне“ ја објави бојата на годината која ...