Меган Маркл – девојка на годината 2018 според Tatler

Војвотката од Сасекс, поранешната глумица Меган Маркл, го доби престижното признание Девојка на годината за 2018 година од списанието Татлер.

Според списанието, Маркл е највлијателната девојка која за брзо време стана „карлица“ на стилот, надминувајќи го влијанието на Кејт Мидлтон, и токму таа е жената како која сите сакаат да бидат.

Пред Меган, оваа титула ја имаа Пипа Мидлтон (сестрата на Кејт) и топ моделот Кара Делевињ.

x

Check Also

Шон Пен има нова љубов, 32 години помлада од него

Тој има 59 години, таа 27 години, а заедно се од 2016 ...