Меган Маркл фотографирана со милијардер под истрага за перење пари

Заради фотографијата од 2013 година, војвотката од Сасекс ќе мора да ја објасни нејзината поврзаност со Мансур Хусеин, англиски бизнисмен обвинет за неговите контакти со криминални организации.

Меган Маркл повторно е во очите на неговите омаловажувачи. А можеби и на британската Национална агенција за криминал, за фотографија на која позира покрај Мансур Хусеин, 40-годишен бизнисмен кој го сака добриот живот и често се фотографира во Лондон, Њујорк или Сен Тропе, покрај ликовите како Бијонсе, Петра Еклстон и Британскиот продуцент Сајмон Кауел, творец на Х Фактор.

Фотографијата со војвотката била направена на добротворен настан, Глобал Гифт Гала, во Лондон во 2013 година, три години пред почетокот на нејзината врска со Хари. Сè уште не е познато дали станува збор за случајна средба или Меган и Мансур се пријатели.

Но, пет години подоцна, по повод венчавката во Сасекс, Хусеин веднаш ја објавил предметната слика на својот профил на Инстаграм, со зборовите: „Фантастична ноќ со војвотката од Сасекс, Меган Маркл“.

Британските власти ги разгледуваат сите контакти на Хусеин и Меган. Бизнисменот по потекло од Лидс, на северот од Англија, е обвинет за перење пари извршени во име на разни криминални организации вклучени во убиства, како и за трговија со оружје и дрога.

x

Check Also

Дуа Липа го рекламира новиот парфем од Сен Лоран – YSL Libre Intense 

Поп пејачката Дуа Липа се врати во нова соработка со луксузната модна ...