Меган Маркл и принцот Хари повторно очекуваат дете?!

Пред помалку од три месеци Меган Маркл и принцот Хари го добија нивното прво дете, но според британските медиуми,  двојката се подготвува „многу наскоро“ да ја најави втората бременост на војвотката од Сасекс.

Иако, славната двојка очекуваат да имаат многу ангажирана есен, меѓу другото, и покрај нивната посета на Африка, блиски извори на кралското семејствовелат дека парот штом се врати од патувањето, ќе ја објави среќната вест.

Останува да видиме дали прогнозите и „озборувањата“ се точни.

x

Check Also

Кејт Мидлтон со боси нозе на кралската турнеја во Пакистан

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, се појави боса и со шамија при ...