Меган Маркл и принцот Хари вдомија Лабрадор

Малото кученце кое го вдомија Меган и Хари е Лабрадор и сега е дел од нивното семејство.

Кученцето ќе живее во кралската палата, заедно со Меган и Хари, но и во нивната вила во Котсволдс.

Инаку, војвотката од Сасекс е позната по обожувањето на домашни миленичиња, особено кон грижата за кучињата. Таа морала да го остави миксот од Лабрадор во САД, наречен Шепард, пред да се пресели во Англија, и тоа само поради тоа што бил стар и му биле забранети патувања со авион. Но, со себе го земала другото куче (бигл) за кое се грижела, Гај. Гај веќе е и фотографиран како се вози во автомобил заедно со кралицата Елизабета. А отсега Гај ќе има и друштво.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...