Меган Маркл и принцот Хари вдомија Лабрадор

Малото кученце кое го вдомија Меган и Хари е Лабрадор и сега е дел од нивното семејство.

Кученцето ќе живее во кралската палата, заедно со Меган и Хари, но и во нивната вила во Котсволдс.

Инаку, војвотката од Сасекс е позната по обожувањето на домашни миленичиња, особено кон грижата за кучињата. Таа морала да го остави миксот од Лабрадор во САД, наречен Шепард, пред да се пресели во Англија, и тоа само поради тоа што бил стар и му биле забранети патувања со авион. Но, со себе го земала другото куче (бигл) за кое се грижела, Гај. Гај веќе е и фотографиран како се вози во автомобил заедно со кралицата Елизабета. А отсега Гај ќе има и друштво.

x

Check Also

Изглед на денот: Синиот миди фустан на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ присуствуваше на нејзиниот прв пост-карантински настан LIVE за одбележување ...