Меган Маркл и стилот на носење заштитна маска, да не се расипе фризурата

Меган Маркл, која во Лос Анџелес, живее и волонтира заедно со сопругот Хари, ги користи заштитните маски со двојни еластични опсези, како што се гледа на фотографиите што се шират преку Инстаграм.

Војвотката диктира мода на носење на маска но при тоа да остане уредна и косата.

Маските од овој вид може да се користат и со други фризури, како што се опавчето и високата плетенка, кои обезбедуваат поголема слобода на движење.

x

Check Also

Изглед на денот: Синиот миди фустан на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ присуствуваше на нејзиниот прв пост-карантински настан LIVE за одбележување ...