Меган Маркл на листата на најубаво облечени жени според Vanity Fair

Војвотката од Сасекс се најде на престижната листа на најубаво облечени жени во 2018 година, според списанието Vanity Fair.

На годишниот „попис“ на Vanity Fair се најдоа многу познати лица од светот на шоубизнисот, но на листата се и тенисерката Серена Вилијамс,адвокатката Амал Клуни, моделот Бела Хадид, глумицата Зои Кравитц и др.

Меѓу мажите со најмногу стил се наведени Ле Брон Џејмс и Џеј Зи, но неговата сопруга Бијонсе не се најде на годинешната листа на Vanity Fair

 

x

Check Also

Изглед на денот: Емили Ратајковски во плетен мини фустан и чизми со змијски принт

Инстаграм ѕвездата и глумица Емили Ратајковски се појави во супертрендовски изглед на ...