Меган Маркл организира „baby shower“ денес во Њујорк

Војвотката од Сасекс, според списанието Харперс Базар, денес (19ти февруари) закажала baby shower кој ќе се случува во Њујорк. Меган Маркл во Њујорк престојува од минатиот петок за да го организира за неа, овој важен настан.

Локацијата на настанот посветен на нејзиното бебенце не се открива, но познато е дека се поканети 15 блиски пријатели на Меган.

 

Инаку, Њујорк и е омилен град на поранешната глумица, па таа сакала да ја искористи оваа посета на Њујорк за да се дружи со пријателите, сметајќи дека подоцна, кога бебето ќе се роди, ќе нема доволно време за патувања.

x

Check Also

Ангелите на Викторија сикрет ги претставуваат костимите за капење за пролет/лето 2019 (ФОТО+ВИДЕО)

Популарната марка за долна облека Викторија сикрет триумфираше со нова рекламна кампања ...