Меган Маркл пак ги разгневи „хејтерите“ со модниот изглед „тежок “ околу 326 илјади долари

Меган Маркл сè уште е во центарот на вниманието на „хејтерите“. Овој пат, она што го разгори гневот на нејзините  омаловажувачи беше наметливиот милионерски изглед, очигледно минималистички, но детално проучен, – изборот на гардероба за новиот црно-бел портрет објавен од „Тајмс“ на социјалните мрежи за специјалниот прилог Time 100 Talks.

Меган Маркл очигледно е горда на тоа што е богата снаа на Лејди Дијана. И тоа јавно го искажува.  Британските таблоиди, Дејли Меил и Сан, ја пресметаа вредноста на изгледот на Маркл за портретот – тој „тежи“ околу 326 илјади долари. Особено, беше истакнат накитот на Лејди Д, како што е часовникот „Картие“, кој припаѓаше на принцезата, а во вредност над 17 000 фунти, нараквицата „Љубов“,  од истата марка (подарок од Хари) во вредност од 6500 фунти.

Потоа, тука е костумот на Александар Меквин (веќе носен во 2018 година), со блејзер од марката Grain de poudre од 2790 фунти. И неверојатниот веренички прстен кој го доби Хари.

View this post on Instagram

😍😍😍 @meghanmarkle_official — “On October 20, Harry and Meghan will host a specially curated edition of TIME100 Talks, TIME’s series of virtual conversations that convenes extraordinary leaders from every field to spotlight solutions and encourage action. Presented in partnership with P&G and themed around the topic of “Engineering a Better World,” the special episode of TIME100 Talks reflects a foundational element of The Duke and Duchess’ nonprofit Archewell – building online communities that are more compassionate, safe, and trustworthy. The episode will feature conversations with a range of guests, including Reddit co-founder and founder of 776 Alexis Ohanian, Rappler CEO and executive editor Maria Ressa, Center for Humane Technology president and co-founder Tristan Harris, activist and founder of The Loveland Foundation Rachel Cargle, author and co-director of the UCLA Center for Critical Internet Inquiry Safiya U. Noble, disinformation researcher Renée DiResta, Somewhere Good founder Naj Austin, and the hosts of Teenager Therapy.” 🙌🏼 @time

A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) on

x

Check Also

Британците до Хари и Меган: „Не се враќајте за крштевка на Лилибет Дајана“

95 проценти од Британците не сакаат Хари и Меган да се вратат ...