Меган Маркл со накит од наследство на принцезата Дајана

За службената вечера во Тонга, Маркл го носела прстенот од марката Аквамарин кој го носела и на свадбената церемонија. Минималистичкиот, но гламурен прстен, порано и припаѓал на принцезата Дајана.
Сепак, прстенот не е единствениот скапоцен додаток кој Маркл го покажала за време на посетата на Австралија. Впечатливи беа и обетките во форма на пеперутка, кои исто така се во наследство од Дајана.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Меган Маркл во спортски стил и шик бела јакна

Поранешната актерка, 39, се појави на „Зум“ една година по лансирањето на ...