Меган Маркл – трансформација на изгледот и стилот од 1999 до денес

Од „Deal or No Deal“ до свадбата со принцот Хари, еве како Меган Маркл се менувала низ годините. 

Какошто се зголемувал интересот да се откријат повеќе детали за сопругата на принцот Хари, така и на Интернет се појавуваа се постари фотографии од поранешната глумица, а денес војвотка од Сасекс, Меган Маркл.

Една од пораните фотографии датира од 1999 година, кога имала 18 години и завршила средно училиште. Меган не била витка како што е денес, дури била и малку буцмаста. Фотографијата е преземена од годишниот албум на студентите на колеџот.

Експириментирањата со стилот се забележливи, раните 2000-ти години биле повеќе во „кежуал“ стил, но и судејќи според фотографиите, модните утки не биле ретки.

Евидентна е разликата на нејзиниот изглед по средбата со принцот Хари, како и на нејзиниот стил.

2017

Погледнете ја трансформацијата на Маркл низ годините во фотогалеријата.

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...