Меган Маркл во бел фустан од Грејс Бонер

Војвотката од Сасекс и принцот Хари позираа со нивното бебенце пред медиумите.

За оваа важна прилика, Меган Маркл избрала бел фустан со миди должина и без ракави. Изгледот е заокружен со едноставен златен ѓердан.

Фустанот е креација на англиската дизајнерка со потекло од Јамајка, Грејс Бонер. Чевлите пак, се од новата колекција на Маноло Бланик.

 

x

Check Also

Кајли Џенер во бикини од Шанел што се постари од неа

Супермоделот Кајли Џенер постираше фотографии на Инстаграм, како на краткиот одмор, носи ...