Меган Маркл во фустан во чест на принцеза Дајана

Очигледно е дека војвотката од Сасекс ужива во бременоста која веќе и се гледа и на гардеробата која ја носи.

На неодамна одржаната добротворна манифестација и гала концерт во Лондон, Маркл се појави во елегантно издание, а инспирацијата ја зела од својата свекрва, Лејди Ди.

За оваа пригода, Маркл носеше црн топ со светки и бели детали, во комбинација со долго здолниште со потпис на Сафија. Ова не е типично за кралско облекување, но таков стил имаше и Дајана, особено при посетата на Версај во 1994 година, кога носеше многу слична верзија на ова издание на Маркл.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...