Меган Маркл во црвен фустан го освои музичкиот фестивал Маунтбатен

Војводите од Сасекс ги собраа блицевите на фотографите во Ројал Алберт хол благодарение на совршениот изглед. Хари беше во црвена униформа, а Меган во црвен фустан.

View this post on Instagram

Tonight, The Duke and Duchess of Sussex attended the annual Mountbatten Festival of Music at the Royal Albert Hall — marking the 75th anniversary of the end of the Second World War and the 80th anniversary of the formation of Britain’s Commandos. The Duke, who is Captain General @RoyalMarines joined veterans, serving members, world-class musicians, composers and conductors of the Massed Bands of Her Majesty’s Royal Marines to help raise funds on behalf of the @RoyalMarines Charity. #MFM2020 Photo © The Duke and Duchess of Sussex / Chris Allerton

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Вчеравечер на музичкиот фетсивал Маунтбатен кој се одржа во Лондон, Меган и Хари го собраа целото внимание. Поранешната актерка носеше црвен вечерен фустан од „Сафија“ кој чини 1,295 фунти, додека принцот беше облечен во црвена униформа.

Настанот е еден од последните во кои тие учествуваат, како членови на кралското семејство. Војводите од Сасекс ќе ја завршат нивната „кралска“ активност во понеделник на 9 март со службата за Комонвелтот. Меган Маркл, исто така, ќе учествува на Меѓународниот ден на жената, в недела на 8 март, а потоа ќе се вратат во Канада.

x

Check Also

Кој е Сем Асгари, љубовта на Бритни Спирс?

Сем Асгари е момче на Бритни Спирс од 2016 година. Во најголем ...