Меланија Трамп во сино палто од Мајкл Корс

На велигденската забава организирана за деца во Белата куќа, Меланија Трамп носеше макси палто во сина нијанса од американскиот дизајнер Мајкл Корс.

Палтото со функција на фустан е од актуелната пролетна колекција 2019, и достапно е во продажба по цена од околу 5 илјади долари.

Изгледот е надополнет со рамни чевли во нијанса на кожа, “Eloise” од Кристијан Лубутен, достапни во продажба по цена од 595 долари.

Мајкл Корс пролет 2019

x

Check Also

Викторија сикрет ја претстави празничната кампања (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ангелите на Викторија сикрет Барбара Палвин, Биргит Кос, Елса Хокс, Лорен Дуран, ...