Мерион Котилар е новото лице на Шанел 5

Актерката ќе биде главна протагонистка во новата кампања на славниот парфем создаден од Мадмоазел Коко во 1921 година.

Таа е една од најомилените странски актерки во Холивуд и е една од најголемите современи симболи на женственоста на  францускиот стил. Со исконска убавина, Мерион Котилерд е избрана за ново лице на познатиот парфем Шанел N.5.

Мирисот создаден од самата Коко Шанел во 1921 година е, исто така, познат по својот ексклузивен дизајн, но и затоа што е сакан од ѕвезди од сите епохи – од Мерилин Монро до Кетрин Денев, па до Лили-Роуз Деп.

 

 

x

Check Also

Кара Делевињ ги претставува новите кармини на Dior

Супермоделката Кара Делевињ е ѕвезда во новата кампања за кармини Dior Addict Stellar ...