Миди фустани од новата колекција на ZARA за вечерно дотерување

Размислувате за празничната сезона? Одберете си модел на фустан кој ќе го носите и после празниците – впечатлив, ама удобен.

Фустаните се со различни кроеви, а преовладуваат удобните и лелеави, па така секоја од нас, лесно за себе ќе најде по нешто. Популарни се ситните и покрупни принтови, но и нежните нијанси како розова и виолетова. Од деталите доминираат панделките.

Во продолжение, еве ги нашите 10 фаворити.

x

Check Also

Кендал Џенер е ѕвезда на новата кампања на Liu Jo

За колекцијата пролет/лето 2020 на италијанската популарна модна марка Liu Jo, главна ѕвезда ...