Стил: Мик Џегер одбра луксузно кампување во јурта на Гластонбери (ФОТО)

Славните Ролинг Стоунс в сабота ќе настапат на музичкиот Гластонбери фестивал, а 69 годишниот музичар одлучи престојот да го направи со многу стил.

мик 11

Џегер одбра луксузно кампување во јурта ( живеалите за некои номадски народи, направено од дрвен скелет и покриено со филц или со кожа), во која ноќевање чини 3.000 фунти.

мик 22 Дрвената јурта располага со огромен кревет. Но барањата на ѕвездата не завршија тука.

мик 44 Покрај оваа луксузна јурта која е донесена специјално за него не далеку од местото каде што ќе се случува забавата, Џегер ќе имаа пристап до раскошен тоалет и туш кабина.

мик 55 Веднаш до јуртата ќе биде поставен и специјален ресторан за него, со врвни готвачи, а возач со кабриолет ќе го пренесува од јуртата до сцената.

мик 66

Јуртата за Џегер е поставена од компанијата „sshh“, која ги обезбеди нарачаните материјали – дрвени подови, номадски канделабри, лен со квалитет од пет ѕвездички и современ мебел за специјалниот клиент.

Инаку на Гластонбери, еден од најславните музички фестивали во светот, Стоунси ќе настапат в сабота, а покрај нив на фестивалот ќе имаат настап и Арктик Манкис, Елвис Костело и Смешинг Пампкинс. Околу 135.000 луѓе веќе ги запоседнаа шаторите поставени околу сцените.

 

x

Check Also

E-banking како ново нормално при користење на банкарските услуги

Во последниве две години, како последица од глобалната пандемија, научивме како паметно ...