Микс од принтови

Слободата на летото нуди многу можности во играта со боите и кројот на модните парчиња. Во минатото црната и кафената боја не се „поднесуваа“, а сега соодветно искомбинирани со чанта во силна боја изгледаат одлично во секоја комбинација.

09
Покрај карактеристичното мешање на бои во последно време доминантно е и мешањето на различни принтови и материјали.

08
Агресивно црвено каро во комбинација со ситни цветови споени во еден елегантен фустан воопшто не изгледа нападно, напротив делува разиграно, модерно и многу шик за дами со префинет вкус кога е во прашање модата.

07
05
02
01

 

М.Р.

 

x

Check Also

Скопје Сити Мол стартува со Black Friday Week

Black Friday во Skopje City Mall не е само еден ден. Ниту ...