Мила Јовович во SCI-FI модно издание за V Magazine

43-годишната глумица игра главна улога во новиот краток филм направен ексклузивно за V Magazine.

Филмот е насловен Cerulean и ја претставува cyber-punk метрополата на новото време.

На продукцијата на филмот работела агенцијата Now Open вклучувајќи ги и визуелните ефекти.

Стилистот Пети Вилсон е одговорна за модните изгледи на Јовович од Кристијан Кован.

x

Check Also

Џенифер Лопез снима нов филм, гардеробата која ја носи е многу шик

Пејачката и глумица снима романтична комедија „Marry me“ а партнер во филмот ...