Миланска модна недела: Секси и жестока колекција на Донатела Версаче

Се прости ли Донатела Версаче од традицијата на марката? Дури и да е така, нејзиното застранување изгледа подобро од кога и да е.

v25

Софистицирани отпечатоци, реконцептуализација на симболот на модната куќа медузата во стилот на Ворхол, метални додатоци, смирена игра со црната и белата боја наспроти храбрите бои, враќање на мрежата – и на онаа со изглед на решетки…, колекцијата на Донатела Версаче за сезоната пролет/лето 2015 година остава без здив.

v23

Задржете го погледот на коктел-фустаните. Фам-фаталот на новата ера преку нив е веќе претставен.

Не го пропуштајте модното шоу, уживајте во видеото.

x

Check Also

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на ...