Минималистичка есен со новата колекција на & OTHER STORIES

Ателјето во Стокхолм на популарната модна марка & OTHER STORIES ни носи колекција дизајнирана во минималистички стил инспириран од 1990 -тите години.

Современиот моден бренд се фокусира на едноставни форми и неутрални нијанси за разноврсна есенска гардероба. Од опуштени модни изгледи до едноставни фустани и шик трикотажа, веруваме дека веднаш ќе ги сакате овие стилови.

Меѓу ѕвездите на колекцијата се и кардиганите што одговараат со фармерки или пак, со мини здолништа.

Во продолжение погледнете дел од колекцијата.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...