Минималистички пролетни модни изгледи од Zara

Модната марка Зара во најновата фотосесија снимена под жешкото сонце на Палм Спринг, Калифорнија, ни ги претставува трендовите за пролет/лето 2018.

За рекламната кампања насловена Behind the Desert е ангажирана моделот Биргит Кос, која позира презентирајќи ни минималистички стил за топлите денови.

Палетата на бои е неутрална, од боја на кожа до светло кафена, бела до кремаста нијанса.

Во новата колекција акцентот е на кошула-фустаните со брановита текстура, пролетните предимензионирани јакни и ленените кошули и сукњи.

Од модните додатоци, присутни се големите метални обетки и обетките со ефект на кристал.

 

x

Check Also

Листа на желби: Карирани чевли од BERSHKA за есен 2018

Карираните материјали и принтови остануваат актуелни и оваа есен. BERSHKA во есенската ...