Миранда Кер е новото заштитно лице на Х&М

Иако многумина и’ прогнозираа пад на кариерата по напуштањето на Викторија сикрет, се случува нешто сосема обратно. На поранешниот ангел ангажманите и стигнуваат од сите страни, како никогаш претходно, а моментно е втор најплатен модел во светот.  

miranda 1

Од минатата есен Миранда Кер се појавува како амбасадорка на модната марка Манго, а веќе оваа есен таа потпиша договор со текстилниот гигант Х&М.

Кампањата ќе ја видиме следната пролет, а во неа Кер заводливо позира во креации наменети за топлите денови.

x

Check Also

Ирина Шајк во бикини поубава од кога-било, дали се должи тоа на вљубеноста во Канје Вест?

35-годишната руска убавица, поранешен ангел на Викторија Сикрет, буквално блеска во новата кампања ...