Миранда Кер ви препорачува нејзина здрава диета

Топ моделот ги споделува рецептите за топ тело.

miranda 2

Убавицата Миранда Кер освен по заводливите фотосесии е позната и по здравиот начин на живот и исхрана.

Кер која е мајка на двогодишниот Флин, дете од сопругот Орландо Блум, го објави видеото кое е дел од новата серија насловена „Прекрасно тело“ (The body beautiful). Серијата ќе биде емитувана на истоимената веб страница.

Австралиската манекенка дава совети за здрав појадок кој сама го применува, а кој содржи енергетски состојки како семе од Чиа и спирулина.

Погледнете го видеото.

x

Check Also

Иновација во која се вложени повеќе од 8 милијарди долари – IQOS

Филип Морис Интернешнл (ФМИ) прави трансформација во тутунската индустрија со цел да ...