Септемвриско издание: Миранда Кер за британскиот Вог (ФОТОСЕСИЈА)

Поранешниот ангел на Викторија сикрет изгледа дека полета во височините во мигот кога го прекина договорот со познатата фирма за долна облека. Поддршка и даде и Вог.

miranda0

Во наjтиражното (септемвриско) издание на Вог позира Миранда Кер во најновите колекции за есен/зима на Ферагамо и Армани.

miranda4

Кер дебитираше во британскиот Вог во 2012 година, во јулското издание, кога застана пред објективот на Вил Дејвидсон во нејзиниот роден Сиднеј.

miranda 2

Во септемвриското издание задолжен за фотосесијата е Аласдаир Мек Лелан.

miranda 3

miranda 4

miranda 5

miranda 6

miranda 7

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...