Мис Бикини на Балканот е Деспина Царева

20 годишната штипјанка Деспина Царева е победничка на изборот Мис Бикини 2013. Деспина ќе ја претставува Македонија и целиот Балкан на светскиот избор на Мис Бикини кој ќе се одржи следниот месец во Литванија.  

mis 7

Во хотелот казино Хит во Дојран во организација на агенцијата Кворум се одржа финалето на Мис Бикини на Балканот 2013 со учество на 12 девојки од повеќе балкански држави.

mis 4

Победи Македонката Деспина Царева, прва придружничка е Душица Костиќ од Србија, а втора претставничката на Црна Гора Тина Туровиќ.

mis 3

Деспина е членка на Модното студио Црнокрак.

mis 1

 

x

Check Also

Македонската убавица Елена Анѓеловска – втора на Мис Глоуб

Македонската мисица Елена Анѓеловска беше избрана за втора придружничка на изборот „Мис ...