Мишел Хунзикер како Урсула Андрес, првата Бонд девојка

Моделката и поранешна сопруга на Ерос Рамацоти, Мишел Хунзигер, на својот Инстаграм профил објави фотографија со која прави омаж на првата Бонд девојка на филмското платно, глумицата Урсула Андрес, која во 1962 година глумеше заедно со Шон Конери.

View this post on Instagram

Ecco il risultato del nostro shooting “home made”…un omaggio alla mitica Ursula Andress da tutti noi!!! ❤️ In Ursula Andress: Michelle Hunziker 😂 Hair and make up: @laurabarenghi, Stylist: @gra69 Assitente Stylist: @gra69 😂 Pic by: @laurabarenghi, Assitente alla Fotografia: @laurabarenghi management: @gra69 , Videomaker: @laurabarenghi ….ma sopratutto Catering: @laurabarenghi 🤣🤣🤣 location paradisiaca: @baglioniresortmaldives

A post shared by Michelle Hunziker (@therealhunzigram) on

Инаку, Бонд манијата расте во очекување на 15-тиот филм со познатиот агент 007.

За волја на вистината, ова не е првпат Хунзикер да ја преземе улогата на Андрес. Во 2003 година таа позираше за насловната страница на списанието „Панорама“, носејќи реплика на костимот за капење на згодната глумица.  15 години подоцна, пак, во 2017 година, Мишел рече дека благодарение на таа насловна станала пријателка со Урсула Андрес, а дури подоцна открила дека и двете пораснале во истото швајцарско село, Остермундгиген.

x

Check Also

Збогум на дизајнерот на чевли, Серџо Роси

Италијанскиот дизајнер на чевли Серџо Роси почина на 85 годишна возраст. Позитивен ...