MISS GLOBE 2016: Победничка Индијката, Македонката не учествуваше поради повреда

Минатиот викенд во Експо сити центарот во Тирана се одржа 43-то издание на изборот за убавина Мис Глоуб.
slika-3
Во конкуренција од 50 девојки, победи претставничката на Индија, прва придружничка беше убавицата од Колумбија, а втора – убавицата од Албанија. Македонката Александра Тројановска не учествуваше на финалната вечер поради повреда на лигаментите на зглобот од ногата, до која дојде при подготовките за време на двонеделниот престој во јужна Италија и Албанија.
slika-1
Втората претставничка од модното студио Црнокрак, Кристина Поптрпева ја освои титулата Мис Талент покажувакќи го својот талент за пеење.
x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...