Mix Not Match: Нова колекција од H&M

Новата колекција од модната марка H&M е претставена преку тренди водич насловен Mix Not Match.

Колекцијата изобилува со ретро модни парчиња во духот и стилот на 90-те години. Шведската модна марка овојпат акцентот го става на „кежуал“ изгледот нудејќи блузи со пораки, сребрени јакни, слим-фит џинс, светкави топови и дуксери во неонски нијанси, односно се што асоцира на диско гардероба.

 

x

Check Also

„МакеДокс“ ги најави програмите Земја во фокус – Германија, Чешка вечер и Детската програма

Десетгодишниот јубилеј на „МакеДокс“ се преклопува со два значајни јубилеи за слободата ...