Многу стил во едно кафуле: Енди Ворхол поп-арт бар Токио

Делата на славниот Ворхол моментно се изложени во Мори арт музејот во Токио. Дополнително, музејот отвори кафуле „Енди Ворхол кафе“ во чест на уметникот.

endi 1

„Енди Ворхол кафе“ се отвори на 1 март, а фановите на славниот уметник но и оние кои сакаат добра храна ќе можат да уживаат во уметничката гастрономија инспирирана од стилот на Ворхол се до 6-ти мај.

endi 2

Во специјалното „Енди Ворхол мени“ има од хамбургери, сендвичи и овошни салати до широка понуда на кафе.

Еве како изгледа уметничкото мени.

endi 6

endi 5

endi 3

x

Check Also

ОУ „Григор Прличев“ од Охрид со поддршка на Халкбанк доби сензорна градина наменета за ученици со попреченост  

Основното училиште „Григор Прличев“ во Охрид, ја доби првата сензорна градина во ...