Мода на плажа: Како ви се допаѓа стилот на Мелита?

Таа никого не остава рамнодушен.

melita 1

Некои ја обожаваат, некои ја критикуваат, но факт е дека Мелита Ракичевиќ никого не остава рамнодушен. Ни нас.

Немаме ништо против терањето мода на плажа. Напротив. Немаме ништо против ни позирањата, се’ додека некому претставуваат уживање.

Што се однесува до модата, „за“ портокаловиот костим за капење, жолтите (и сини) очила за сонце и шапката. „За“ соодветно избраниот накит. „Контра“ можеби малку нагласениот пијалок доколку не станува збор за конкретна рекламна кампања.

x

Check Also

Скопје Сити Мол стартува со Black Friday Week

Black Friday во Skopje City Mall не е само еден ден. Ниту ...